Nolegi w Oświęcimiu

 
 

W rejonie Oświęcimia turystyka ma się coraz lepiej, dzięki czemu każdy z nas może tu znaleźć noclegi w przystępnej cenie. Liczne atrakcje turystyczne, którymi kusi miasto i jego najbliższa okolica, z pewnością pozwolą nam tu spędzić czas w przyjemny i pożyteczny zarazem sposób.Noclegi w Oświęcimiu

Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „noclegi oświęcim” wyświetla się informacja, że znaleziono 313 tysięcy wyników. Po sprecyzowaniu zapytania do hasła „tanie noclegi oświęcim” liczba ta spada o połowę. Statystycznie więc rzecz biorąc, połowa noclegów w Oświęcimiu powinna być dostępna na każdą kieszeń. A jak jest w rzeczywistości?

Jeśli szukamy kwatery prywatnej, to za około 25 zł prześpimy się w centrum miasta. W razie, gdyby centrum było już szczelnie obłożone, w podobnej cenie znajdziemy noclegi za miastem, na przykład w motelach znajdujących się w promieniu 10-15 km od serca Oświęcimia. Tak wyglądają dolna strefa noclegowych „widełek”.

Strefa środkowa to noclegi mieszczące się w cenach pomiędzy 50 a 70/80 zł. Za tę kwotę spędzimy noc w dużo lepszych warunkach (co nie znaczy, że nocleg za cenę połowę niższą będzie jakimś traumatycznym doświadczeniem – wręcz przeciwnie, przy odrobinie szczęścia będziemy mieli szansę spędzić noc w świetnie wyposażonym domu otoczonym zielenią, z dala od hałaśliwego centrum). Wracając do noclegów za 50 zł i więcej. Będą to albo hotele niższej klasy w samym Oświęcimiu, albo obiekty typu zajazd poza granicami miasta. Co więcej, obsługa będzie porozumiewała się także w językach obcych (nie tylko angielskim).

Strefa górna cen za nocleg w Oświęcimiu i okolicach zaczyna się od niemal 100 zł za osobę za noc. I tak naprawdę dotyczy hoteli trzygwiazdkowych znajdujących się kilkanaście kilometrów od centrum miasta. Co więcej, nie wydaje się sensownym wydawać tak dużą sumę za nocleg w sąsiednich miejscowościach w sytuacji, gdy za skromne 30 złotych możemy znaleźć bardzo przyzwoity nocleg w Oświęcimiu. To bardzo dobra wiadomość między innymi dlatego,że warto potraktować to miasto jako bazę wypadową do jednodniowych wycieczek po województwie małopolskim.


Hotel Galicja Wellness&SPA

Hotel jest idealnym miejscem wypoczynku dla gości indywidualnych oraz całych rodzin. Jest to również wspaniałe miejsce na organizację firmowych imprez integracyjnych, spotkań towarzyskich i innych przyjęć okolicznościowych. Firmom i kontrahentom biznesowym oferujemy pełną organizację konferencji, szkoleń i bankietów.

  • Bezpłatne Wi-Fi
  • Parking na posesji
  • Monitorowany parking
  • Dogodny dojazd
  • Polska restauracja
  • Włoska restauracja
  • Sala Bankietowa

Opis obiektu:

Zalety obiektu:


Opis obiektu:

Zalety obiektu:


Opis obiektu:

Zalety obiektu:


Zapraszamy do darmowego umieszczenia swojego obiektu noclegowego.

Rok emisji

 

Poradnik - jak skutecznie zaplanować urlop?

Urlop jest czasem, który zwykle przeznaczamy na odpoczynek. To kiedy przypada nasz urlop, niekiedy zależy od naszej decyzji. W wielu przypadkach uzależniony jest od woli pracodawcy lub zakładowego przydziału urlopów poszczególnym pracownikom. Zasadniczo urlop można mieć o dowolnej porze roku. Zwykle urlop wiąże się z wyjazdem. Jedni wyjeżdżają nad morze, inni wolą wyjazdy zagraniczne. W przypadku każdego z nich konieczne jest sprawdzenie ofert noclegowych. Czy to noclegi nad morzem, czy noclegi za granica trzeba je sobie zapewnić na długo przed planowanym wyjazdem. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że po dotarciu na miejsce będziemy mieli gdzie mieszkać i gdzie spać.


Kiedy podczas urlopu korzystamy z oferty biura podróży, planowanie wyjazdu jest zdecydowanie mniej skomplikowane. Większych starań wymaga samodzielne planowanie wyjazdu urlopowego. Nie tylko trzeba zdecydować się, dokąd się pojedzie. Koniecznie trzeba znaleźć sobie miejsce na noclegi. Dzisiaj nie jest to takie trudne. Zdecydowanie ułatwia to Internet. Wpisując w wyszukiwarkę noclegi w górach czy noclegi nad morzem, możemy się spodziewać naprawdę bogatej listy wyników. W zależności od tego, jakiego miejsca na nocleg się szuka, można skorzystać z ofert prywatnych lub pokusić się o nocowanie w hotelu. One również mają swoje strony internetowe i przedstawiają w nim swoją ofertę. Noclegi nad morzem czy w górach oferowane są też przez różnego rodzaju pensjonaty.Znalezienie i zarezerwowanie noclegu jest bardzo ważnym etapem w planowaniu wyjazdu. Kiedy już się z nim uporamy, spokojnie możemy czynić dalsze przygotowania do wyjazdu. Kompletowanie walizki, jej pakowanie i planowanie atrakcji turystycznych, jakie odwiedzimy podczas urlopowego wyjazdu. Zwykle zamawiając noclegi nad morzem lub noclegi w górach, trzeba za nie zapłacić z góry lub przynajmniej wpłacić stosowną zaliczkę. Dzięki temu ma się gwarancję, iż zarezerwowany pokój będzie na nas czekał. Ceny noclegów mogą być bardzo zróżnicowane. Za nocleg w prywatnym domu trzeba zapłacić od 30 do 50 zł. W pensjonatach i hotelach koszt noclegu jest zdecydowanie wyższy.