Witamy w Oświęcimiu ''Mieście pokoju''

 

Oświęcim – miasto, którego sama nazwa wywołuje dreszcze. Wszystko przez historię, która wydarzyła się tu ponad 70 lat temu. Okazuje się jednak, że miasto żyje i rozwija się mimo straszliwej pamiątki po czasach, kiedy ludzie ludziom potrafili zgotować prawdziwe piekło na ziemi. Zapraszamy Was na wyprawę do miasta, które z pewnością Was zaskoczy. I to nie raz…


Oświęcim to przede wszystkim te atrakcje turystyczne, dzięki którym można poznać i zrozumieć dzieje tego miasta. Wiele z nich to istne perełki dawnej architektury, zaliczane do grona najcenniejszych zabytków województwa małopolskiego. W mieście, którego historia sięga czasów średniowiecza, miłośnicy historii z pewnością nudzić się nie będą. Oświęcim znajduje się w południowo-zachodniej części województwa małopolskiego, na styku Małopolski i Śląska, w regionie silnie zurbanizowanym. Jeśli będziecie podróżowali do Oświęcimia z terenów np. północnej Polski, z pewnością  zauważycie, że jak jedna miejscowość płynnie „przechodzi” tutaj w drugą.

Oświęcim liczy dziś ponad 40 tysięcy mieszkańców. Mimo swego teoretycznie dogodnego położenia (sąsiedztwo nie tylko śląskich aglomeracji, ale też małopolskich miast), miasto niestety wyludnia się. Oświęcim - turystyka

Oświęcim to dla całej rzeszy szczególnie zagranicznych turystów jedno z miejsc, które obowiązkowo trzeba zobaczyć podczas pobytu w Polsce. Wymieniany jest często na jednym oddechu z Krakowem, Wieliczką, Warszawą czy Gdańskiem. 

Oświęcim to miasto przyjazne turystom. Nie tylko dzięki doskonałej komunikacji (dojazdowej jak i miejskiej), czy rozbudowanej bazie hotelowo-gastronomicznej, lecz także dzięki swojemu dogodnemu położeniu, które sprawia, że w łatwy sposób można wyruszyć na jednodniową wycieczkę, podczas której zwiedzimy szereg atrakcyjnych turystycznie miejsc znajdujących się w tej części Małopolski.