Dojazd do Oświęcimia

 

Samolotem

  • Dojazd do Oświęcimia nie stanowi żadnego problemu. Nawet jeśli planujemy przybyć tam drogą lotniczą. Do dyspozycji turystów są bowiem dwa lotniska: w podkrakowskich Balicach i w Pyrzowicach koło Katowic. Warto rozważyć zwłaszcza to pierwsze, ponieważ z Balic łatwo dostaniemy się do Krakowa, a stamtąd pociągiem, autobusem lub busem dotrzemy do samego centrum Oświęcimia.


Samochodem

  • Jeśli chodzi o połączenia drogowe – Oświęcim leży kilkanaście kilometrów od autostrady A4. Wystarczy zjechać z niej w Chrzanowie na drogę nr 733. Oprócz autostrady można wybrać także drogi wojewódzkie, dzięki którym z łatwością dotrzemy do Oświęcimia zarówno od strony Krakowa (drogą nr 44 przez Skawinę), Katowic (drogą nr 44 przez Tychy), jak i Bielska-Białej (drogami nr 52 i 948).


Oświęcim – komunikacja miejska

  • Samo miasto Oświęcim jest również bardzo dobrze skomunikowane. Choć nie znajdziemy tam sieci tramwajowej, to jednak autobusy miejskie bardzo sprawnie dowożą mieszkańców nie tylko w dowolny punkt miasta, lecz także do miejscowości leżących na terenie całej gminy Oświęcim. Bilet normalny za przejazd w granicach administracyjnych miasta to wydatek około trzech złotych.

źródło: www.mzk.oswiecim.pl